Вчені припустили існування океану під поверхнею Церери

Поділитися
Вчені припустили існування океану під поверхнею Церери Яскраві плями на Церері можуть вказувати на існування океану © NASA
На думку дослідників, на існування океану вказують яскраві плями на поверхні карликової планети.

Вчені запропонували нове пояснення появи яскравих плям на поверхні карликової планети Церери. На їхню думку, вони вказують на існування підземного солоного океану, повідомляє Science Alert.

Церера розташовується в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. Вона є єдиною відомою карликовою планетою, яка розташовується до орбіти Нептуна. Раніше вчені припускали, що Церера є доволі примітивним небесним тілом, але місії з її вивчення показали, що вона складніша, ніж здається на перший погляд. Тепер же дослідники припустили існування глобального океану на ній.

Апарат Dawn, який прибув до Церери в 2015 році, зняв загадкові яскраві плями в кратері Оккатор. Пізніше вчені з'ясували, що ці плями є відкладеннями карбонату натрію. На Землі його можна виявити в геотермальних джерелах і на дні океанів. Але як він з'явився на Церере, довгий час залишалося загадкою для вчених.

Тепер же вчені проаналізували дані, які були зібрані Dawn в кінці його місії. Тоді апарат наблизився до карликової планети на відстань 35 кілометрів і зробив знімки її поверхні з рекордно високою роздільною здатністю. Ці дані дозволили вченим помітити зміни в гравітаційному полі в районі кратера Оккатор. Ці зміни і моделювання, яке було проведено вченими, вказують на можливе існування резервуара розсолу під кратером. Ця рідина могла бути викинута на поверхню в результаті удару.

Вік кратера Оккатор становить приблизно 20 мільйонів років, але дослідження свідчать про те, що соляні відкладення на його поверхні набагато молодші. Знімки Церери свідчать про те, що крижані вулкани на ній могли бути активні ще два мільйони років тому. Крім того, дослідники виявили мінерал гідрогаліт, який містить велику кількість води. Він досить швидко зневоднюється, протягом десятків або сотень років, що вказує на те, що розсіл просочувався крізь поверхню Церери зовсім недавно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, що розкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі