Астрофізики пояснили природу одного з радіосплесків – одиничного надзвичайно потужного радіоімпульсу довжиною кілька мілісекунд, який до цього не був пояснений сучасною наукою.
Вперше радіоімпульс FRB 110523 був виявлений 23 травня 2011 року в діапазоні частот 700-900 мегагерц. Його джерело знаходиться на відстані шести мільярдів світлових років від Землі. Вчені виявили у нього два типи поляризації випромінювання - кругову та лінійну.
Особливості сигналу FRB 110523, які спостерігали астрономи, дозволили припустити, що він знаходиться в регіоні Всесвіту з підвищеною намагніченістю. У цій області простору може спостерігатися нейтронна або наднова зірка. Вчені припускають, що випромінювання могло виникнути в результаті коливань приповерхневих шарів сильно намагнічених нейтронних зірок.
На думку вчених, по мірі поширення сигнал FRB 110523 пройшов не тільки область сильного магнітного поля, але і дві ділянки з сильно іонізованою матерією. Перша з них повинна бути розташована в галактиці, яка містить джерело FRB 110523.
У даний час FRB 110523 вважається 16-м підтвердженим швидким радіоімпульсом. На відміну від нього, частоти інших сигналів розташовані в інтервалі 1,2-1,5 гігагерц і характеризуються випромінюванням виключно з круговою поляризацією. Перший швидкий радіосплеск був виявлений у 2007 році. Поки фахівці не узагальнюють дані по FRB 110523 на інші об'єкти.
Раніше вчені висунули теорію, згідно з якою радіоспалахи в космосі можуть отримувати енергію з чорних дір, навколо яких обертаються нейтронні зірки. Перед тим, як зіткнутися, зірка і чорна діра утворюють своєрідну "космічну батарейку", яка створює ультракороткі і дуже яскраві радіоспалахи.