Вчені пояснили феномен дежавю

Поділитися
Вчені пояснили феномен дежавю Дежавю є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам'яті в мозку
При відчутті дежавю в роботу вступають області мозку, що відповідають за прийняття рішень.

Британські нейробіологи провели ряд експериментів, які дозволили їм пояснити феномен дежавю. Як повідомляє New Scientist, раніше вважалося, що під час відчуття дежавю мозок формує хибні спогади, але нове дослідження показало, що таке уявлення є помилковим.

У ході дослідження вчені спробували відтворити ефект дежавю в лабораторних умовах. Для цього вони диктували добровольцям ряд пов'язаних слів, наприклад, "ліжко", "подушка", "ніч", "сон", але не називали слово, що їх зв'язувало, тобто "спати". Коли пізніше дослідники запитували у людини слова, які вона чула, їй здавалося, що "спати" було одним з них, тобто створювалися помилкові спогади.

Для створення ефекту дежавю дослідники запитували у добровольців, чи чули вони якісь слова на букву "с", вони відповідали, що ні. Коли ж пізніше у них запитували, чи чули вони слово "спати", вони розуміли, що не мали, але слово здавалося їм знайомим. Тобто, вони відчували ефект дежавю.

Потім вчені провели сканування мозку 21 добровольця під час відчуття ефекту дежавю, і встановили, що у них працювали лобові частки мозку, які відповідають за прийняття рішень, а не гіпокамп, який бере участь у формуванні пам'яті. Дослідники вважають, що вони посилають сигнали, коли відбувається помилка пам'яті - конфлікт між тим, що ми насправді пережили, і тим, що ми думаємо, що випробували. Дежавю в цьому випадку є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам'яті в мозку.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі