Вчені повернули в дику природу рибку, яка вважалася "зниклою" 18 років

Поділитися
Вчені повернули в дику природу рибку, яка вважалася "Текіла фіш" випустили у дику природу © Chester Zoo
"Текіла фіш" знову плаває в річках Мексики.

Вченим вдалося повернути в дику природу рибку, яка вважалася замерлою з 2003 року. Як повідомляє ВВС, «текіла фіш» знову плаває у річках південно-західної Мексики. Це може бути прикладом того, як можна зберегти прісноводні екосистеми та окремі види.

У Міжнародному союзі охорони дикої природи відзначають, що становище прісноводних водойм – одне з найризикованіших. При цьому види, які залежать від прісної води, «вмирають швидше, ніж тварини, що живуть на суші чи в морі». Загрози, серед яких і забруднення, продовжують тиснути не лише на дику природу, а й на чисту воду та запаси їжі, що залежать від річок та озер.

Зазначається, що місцева громада – люди, які живуть біля місць існування «текіла фіш» (штат Халіско), - відіграють ключову роль у моніторингу якості води в річках та озерах.

«Ми не змогли б цього зробити без місцевих людей – це вони займаються довготривалою безпекою. І це вперше, коли вимерлий вид риби успішно відновили в Мексиці», - заявив Омар Домінгес з Університету Мічокана в Мексиці.

За словами екологів, вони випустили в річки 1500 особин цього виду, але зараз популяція риб зросла. Проєкт є результатом міжнародного співробітництва між захисниками природи з Мексики та Великої Британії та триває кілька десятків років.

У 1998 році, на початку проєкту, вчені з відділу водної біології Мексиканського університету Мічоакана отримали п'ять пар риб із Честерського зоопарку, які доставив англійський акваріуміст Іван Діббл. Ці 10 рибок заснували нову колонію в лабораторії університету, яку підтримували та розширювали протягом 15 років.

Готуючись до того, щоб випустити рибок у дику природу, 40 самців та 40 самок спочатку випустили у великі штучні водойми в університеті. Це було зроблено для того, щоб привчити вирощених у неволі риб до життя в диких умовах, де не завжди є їжа, але повно конкурентів, паразитів та хижаків.

За чотири роки популяція риб зросла до 10 тисяч особин, що стало приводом випустити їх у дику природу. Є сподівання, що цей випадок стане моделлю для відновлення інших прісноводних риб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, тасманійські дияволи, яких минулого року випустили в дику заповідну природу Австралії, принесли перше потомство – сім здорових дитинчат. Це перший випадок появи тасманійських дияволів на материковій Австралії за три тисячі років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі