Риби виявилися здатними розрізняти числа

Поділитися
Риби виявилися здатними розрізняти числа Бризгуни виявилися здатними розрізняти числа © Википедия
Дослідники провели експерименти зі смугастими бризгунами.

Вчені з Університету Тренто в Італії провели експеримент зі смугастими бризгунами та з'ясували, що ці риби можуть розрізняти числа, повідомляє Phys.org. У ході експерименту риби мали стріляти водою у зображення на моніторі.

Бризгуни вражають здобич (наприклад, комах), висовуючи рот та стріляючи в неї струменем води. Струмінь збиває ціль і та падає у воду, де риба захоплює і ковтає її. У ході попередніх досліджень вчені виявили, що риби схильні до соціального впливу: вони менш рішуче стріляють у здобич, якщо на них дивляться інші представники їхнього виду. У роботі дослідники вирішили перевірити, чи вміють риби розрізняти числа.

Для цього вчені помістили бризгунів у резервуар із водою, на якому розташували кілька дисків, помічених різною кількістю точок. Потім риб навчили плювати водою на диски з певною кількістю точок, наприклад, шістьма. Після цього рибам показували диски з різною кількістю точок на них, але ті стріляли тільки в диски, з кількістю точок, що її навчили розпізнавати.

Після цього дослідники спробували змінити кількість точок, у яких мали стріляти риби. Виявилося, що ті, як і раніше, можуть цілитися в потрібний диск.

Вчені також провели експерименти з різними розмірами точок, і з'ясували, що риби все ще плювали водою тільки в кількість точок, яку їх навчили розпізнавати. Потім дослідники змінили ситуацію, показавши рибам диски, на яких не було тієї кількості точок, що їх навчили розпізнавати. Виявилося, що риби вибирали меншу кількість точок, якщо кількість, яку вони були навчені розпізнавати, була нижчою за альтернативну.

Дослідники вважають, що бризгуни могли підрахувати кількість точок, щоб визначити, куди їм необхідно цілитися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з університету Чикаго заявили про те, що плавці риб є не тільки засобом пересування, але і органом почуттів, здатним сприймати текстури так само, як пальці людини. У ході дослідження вчені провели експерименти з плавниками морських бичків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі