Вчені повернули паралізованому чоловікові здатність рухати однією рукою

Поділитися
Вчені повернули паралізованому чоловікові здатність рухати однією рукою Чоловік вже здатен їсти і пити за допомогою відновленої руки © Naked Science
Чоловік з діагнозом "квадриплегія" вперше отримав можливість рухати паралізованою кінцівкою.

Вчені за допомогою методу функціональної елестростимуляції (FES) змогли повернути чоловікові, травмованому в ДТП, здатність рухати паралізованою рукою.

Вчені розмістили в районі рухової зони кори головного мозку потерпілого спеціальні електронні імплантати, які декодують сигнали мозку. В передпліччя хворого вживили сенсори, що зчитували ці сигнали через комп'ютерний інтерфейс і стимулювали руку. Метод FES і особливий механізм, прикріплений до руки, дозволили частково повернути рухливість паралізованою кінцівки.

За словами дослідників, їм вперше вдалося продемонструвати можливості подолання пошкодження спинного мозку і відновлення деяких функцій пацієнта з діагнозом "квадриплегія". На даний момент чоловік вже може самостійно випити склянку води, використавши відновлену руку. Разом з тим, рухи руки все ще дуже повільні, а перед операцією чоловікові довелося пройти тривалий курс тренувань.

Квадриплегія - це частковий або повний параліч всіх чотирьох кінцівок. Причиною може бути хвороба або травма спинного мозку шийного відділу хребта. Люди, що зіткнулися з цією проблемою, повністю або частково не відчувають болю, дотику і температури. У них порушений кровообіг і втрачений контроль над кишечником і сечовим міхуром. Крім цього, при квадриплегіі порушуються функціонування потових залоз і терморегуляція. Останнє веде до того, що хворі набагато важче здорових людей переносять спеку і холод.

Раніше повідомлялося про те, що у США навчилися лікувати параліч, використовуючи "електронну рукавичку". Рукавичка забезпечена вібруючим пристроєм, який працює в комплексі з електронним фортепіано і комп'ютером. Клавіші фортепіано підсвічуються під час програвання різних мелодій. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню, MMT за допомогою вібрації "повідомляє" пацієнтові, яким пальцем необхідно натискати на потрібну клавішу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі