У ході дослідження вчені вивчили дані 100902 осіб з проекту China-PAR2, в анамнезі яких перед початком спостереження не було випадків серцевого нападу, інсультів або раку. Добровольців розділили на дві групи: тих, хто регулярно пив чай (три і більше разів на тиждень), і тих, хто був не надто прив'язаний до цього напою. Потім за людьми з кожної групи спостерігали в середньому по 7,3 року.
Звичне споживання чаю виявилося пов'язано з більш міцним здоров'ям під час спостереження і більшою тривалістю життя. Наприклад, у 50-річних людей, що люблять чай, ішемічна хвороба серця та інсульт діагностуються в середньому на 1,41 роки пізніше, ніж у їхніх однолітків, які ігнорують чай, та й вони живуть на 1,26 роки довше.
У тих, хто часто пив чай, ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту був на 20% нижчим, смертельних серцевих захворювань та інсульту зі смертельним наслідком – на 22% нижчим, а ризик смерті від усіх причин – на 15% нижчим, ніж у контрольної групи.
Додатково потенційний вплив змін у звичках чаювання було проаналізовано в підгрупі з 14081 учасника, яких оцінювали двічі. Середній час між двома обстеженнями склав 8,2 року, а медіана спостереження після другого обстеження - 5,3 року.
У тих, у кого любов до чаю залишилася незмінною в обох дослідженнях, ризик розвитку серцево-судинних захворювань був на 39% нижчим, ризик розвитку смертельних захворювань серця та інсульту - на 56% нижчим, а ризик смерті від усіх причин на 29% нижчим, ніж у тих, хто звично не пив чай або пив його дуже рідко. При цьому, найбільший ефект спостерігався для чоловіків, а для жінок різниця була незначною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Західної Австралії заявили про те, що вживання чашки чаю або жмені ягід кожен день допомагає знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.