У ході дослідження вчені провели тест на здатність розпізнавати запахи серед 2906 літніх (у віці від 57 до 85 років) людей. Для цього вони використовували п'ять ароматичних паличок зі спеціального набору: кожна паличка містила легко впізнаваний повсякденний запах. Тест вважався успішно пройденим, якщо учасник зміг розпізнати чотири або п'ять запахів; у іншому випадку, результат говорив про наявність нюхової дисфункції. У підсумку, 22% учасників не змогли визначити більше трьох запахів, незважаючи на те, що жоден з них не мав задокументованих психічних відхилень. Через п'ять років учені зібрали дані про розвиток деменції серед учасників експерименту, а також про їхню стать, расу, освіту та наявність психічних і хронічних захворювань іншого спектру на момент початку експерименту. Усі додаткові дані були враховані при аналізі.
Протягом п'яти років після проведення нюхового тесту деменція розвинулася у 4,1% всіх учасників. Результати аналізу даних показали, що нюхова дисфункція, виявлена під час тесту, була пов'язана з виникненням деменції у 47% випадків. Серед учасників з нормальним психічним здоров'ям 79% успішно пройшли нюховий тест.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.