Відзначається також, що люди похилого віку, навпаки, стали рідше страждати від цього захворювання. Ракові пухлини у молодих людей мають інші молекулярні характеристики, що робить їх агресивнішими. Вони частіше виявляються на пізніх стадіях розвитку, що сприяє більш високій смертності.
У ході дослідження вчені вивчили дані про 89 278 жінок, які були отримані в ході довготривалого дослідження Nurses' Health Study II. Вчені проаналізували дані про те, скільки часу жінки проводили в сидячому положенні, в тому числі, перед телевізором. За 20 років дослідники виявили 118 випадків захворювання на колоректальний рак в молодому віці. Виявилося, що перегляд телевізора близько години на день підвищує ризик розвитку раку на 12%, для тих, хто проводив в сидячому положенні перед телевізором більше двох годин на день, цей ризик підвищувався до 70%. На цей зв'язок не впливає індекс маси тіла і фізичні вправи, що вказує на те, що малорухливий спосіб життя є окремим фактором розвитку раку.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.