Учасники колоквіуму, який було організовано NASA, піддали сумніву швидке утворення на Марсі постійної колонії. Як повідомляє Universe Today, експерти обговорювали можливість створення на Червоній планеті "дослідних зон", в яких будуть житлові та наукові модулі.
Подорож до Марса є першочерговим завданням NASA. Агентство планує до 2030 року здійснити пілотований політ до Червоної планеті. Результатом цієї місії може бути створення колонії на Марсі. Разом з тим, експерти вважають, що ця колонія найближчим часом навряд чи зможе бути постійною.
"Дослідні зони" представляють собою регіони в радіусі 100 кілометрів від місця посадки корабля, що тягнуться в декількох напрямках, які будуть включати в себе "Зони інтересу". В них також будуть житлові та наукові модулі, видобуток ресурсів і так далі. На даний момент у NASA намічають 45 таких зон, але в ході колоквіуму було заявлено про те, що поселення в них будуть носити лише тимчасовий характер.
На думку вчених, люди будуть залишатися в цих колоніях позмінно. Створення ж постійного поселення – це "довгий шлях".
20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
NASA опублікувало відео будівництва колонії на Марсі.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.