Вчені з Університету Колорадо в Болдері заявили про те, що особливості траєкторії деяких відокремлених транснептунових об'єктів, наприклад Седни, можуть бути викликані не впливом гіпотетичної Дев'ятої планети, а зіткненнями з астероїдами або космічним сміттям, повідомляє EurekAlert!.
Відокремленими транснептуновими об'єктами називають небесні тіла, які розташовуються за орбітою Нептуна і, як вважається, не відчувають на собі гравітаційного впливу останнього. Можливим відокремленим об'єктом є Седна, перигелій якої в два рази далі орбіти восьмої планети. Деякі дослідники вважають, що існування цих тіл може бути свідченням на користь гіпотези про дев'яту планету Сонячної системи, яка своєю гравітацією робить транснептунові об'єкти відокремленими.
У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що невеликі астероїди рухаються набагато швидше, ніж більш великі транснептунові об'єкти на зразок Седни. В результаті більш дрібні астероїди стикаються з Седною і змінюють траєкторію її руху. Такі висновки узгоджуються зі спостереженнями, згідно з якими розмір відокремленого транснептунового об'єкта корелює з його віддаленістю.
Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.