Кілька днів тому пілот вертольота, який пролітав над кратером Кілауеа, помітив на ньому невелику зелену плямочку, про що було повідомлено вченим з Гавайської обсерваторії вулканів. Дослідники зробили проліт над кратером 1 серпня і підтвердили, що ця плямочка насправді – вода.
Пізніше вчені з'ясували, що ця пляма складається з трьох водойм, ширина найбільшого з яких становить 11-14 метрів. Швидше за все, це ґрунтові води, які потрапили в кратер крізь тріщини в гірській породі.
У минулому році великі виверження Кілауеа призвели до того, що кратер опустився на 300 метрів, що піддало його впливу грунтових вод. На думку вчених, надалі кількість води в кратері буде постійно збільшуватися.
Вчені вважають, що рано чи пізно ставки з'єднаються, утворивши озеро. При виверженні магма, що піднімається, перетворить накопичену воду на пару, при цьому станеться вибух, який викине в повітря велику кількість порід і попелу. Обсяг магми також може зрости за появи безлічі газових бульбашок, що збільшить силу вибуху. Може статися будь-який із сценаріїв або навіть комбінація обох.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що вулкан в Єллоустоні може прокинутися вже в найближчі кілька десятків, а не сотень років, як передбачалося раніше.