Вчені помітили у китів здатність дотримуватися традицій

Відео
Поділитися
Вчені помітили у китів здатність дотримуватися традицій Вчені помітили дотримання традицій китами © Facebook / Національний антарктичний науковий центр
Вони щороку з'являються в тому самому місці.

Вчені помітили в одного з найзагадковіших видів китів, плавунів північних, поведінку, яка може вказувати на те, що вони наслідують традиції, повідомляє Science Alert.

Дослідники неодноразово спостерігали, як цей «невловимий» вид грається на мілководді біля Командорських островів. Вони припливали на глибину близько 300 метрів, що дуже дивно, оскільки північні плавуни є глибоководним видом.

Вчені проводили спостереження в період з 2008 по 2019 рік, вони помітили, що кити з'являлися на мілководді щороку.

Плавуни північні - найзагадковіші і невловиміші з усіх китоподібних, які мешкають в океанах Землі. Як правило, вони мешкають у несприятливому для людини середовищі. У пошуках їжі вони можуть пірнати на глибину до трьох тисяч метрів. Саме тому китів важко побачити, і цей вид мало вивчений.

У 2008 році вчені проводили спостереження біля Командорських островів, вони шукали косаток та горбатих китів, тому просто зазначили, що бачили кількох плавунів північних. Але в наступні роки вони знову і знову бачили китів у цьому регіоні, а через п'ять років припустили, що це та сама група, яка щороку припливає в одне місце.

Дослідники почали приділяти більш пильну увагу, документуючи, де вони бачили китів, скільки їх і чи відвідували одні й ті самі кити це місце щороку. За 12 років вони зареєстрували загалом 186 окремих китів.

Популяція складалося з 79 китів, які два або більше року поверталися в цей регіон. Інші особи були помічені лише раз, це була додаткова група.

Деякі особини з цієї «транзитної» групи припливали та спливали, але 61 особина з них взаємодіяла з резистентною групою. Шість із них також опинилися на мілководді. Це може свідчити про обмін традиціями між ними.

Дослідники вважають, що, як і у випадку з іншими тваринами, «транзитні» кити дізнаються про переваги місцезнаходження, спостерігаючи, взаємодіючи та копіюючи місцеву популяцію. Цей тип культурного обміну також спостерігається у таких тварин, як косатки.

Косатки, дельфіни та інші кити також використовують однакові методи полювання різні види здобичі. Вони знаходять новий спосіб зробити щось або отримати доступ до їжі, а інші особини підхоплюють і копіюють його, доки він не стане спільним для всієї групи.

Раніше ООН опублікувала звіт «Стан мігруючих видів у світі», який став першим таким звітом, підготовленим на даний момент. Він показав, що 22% або кожен п'ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою вимирання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі