Вчені пояснили появу «серця» Плутона

Поділитися
Вчені пояснили появу «серця» Плутона Вчені пояснили появу незвичайного регіону на Плутоні © NASA
Незвичайна поверхня з'явилася внаслідок сублімації азотного льоду.

Вчені з Університету Ексетера знайшли нове пояснення незвичайним особливостям геології Плутона, наприклад, появі регіону у формі серця. За словами дослідників, він утворився внаслідок сублімації азотного льоду, повідомляє Universe today.

Коли в 2015 році повз карликову планету пролетів апарат New Horizons, вчені отримали можливість роздивитися поверхню Плутона. Однією з найбільш вражаючих його особливостей є область у формі серця, що отримала назву "Регіон Тамбо". Він названий на честь Клайда Тамбо, який відкрив Плутон у 1930 році.

Регіон складається з розрізнених сегментів різної форми і здається молодим, оскільки на ньому немає ударних кратерів. Науковці зазначають, що на Плутоні можна знайти кілька стародавніх ударних кратерів, але зміни в цьому регіоні могли відбуватися зовсім недавно.

У результаті нового дослідження вчені змогли знайти нове пояснення появі незвичайних особливостей рельєфу Плутона. Моделювання показало, що регіон був сформований внаслідок сублімації азотного льоду. Це процес, при якому речовина переходить з твердої форми відразу газоподібну через вкрай низький атмосферний тиск.

«Плутон все ще геологічно активний, незважаючи на віддаленість від Сонця та обмеженість внутрішніх джерел енергії. Умови поверхні дозволяють газоподібному азоту у його атмосфері існувати з твердим», - заявив провідний автор дослідження Едрієн Морісон.

Дослідження показало, що сублімація азотного льоду сприяє конвекції у крижаному шарі плато Супутник, охолоджуючи його поверхню. За словами вчених, це узгоджується з іншими даними, отриманими New Horizons.

Нові дані також узгоджуються з кліматичними моделями, які вказали на часові проміжки початку сублімації регіону – один-два мільйони років тому. За словами вчених, динаміка азотного льоду на Плутоні аналогічна до динаміки океанів Землі.

Попередні дослідження багатокутників Плутона показали, що крига може нагріватися теплом зсередини, що піднімається в центрі осередків, розширюючись, а потім опускаючись, створюючи ребристі краї. Разом про те, нове дослідження передбачає, що охолодження поверхні переважає над тепловим потоком зсередини.

Вчені припускають, що зумовлена кліматом динаміка твердих шарів поверхні може спостерігатися й на інших небесних тілах. Наприклад, на супутнику Нептуна Тритоні, а також на об'єктах з Пояса Койпера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі спробували пояснити, як під поверхнею Плутона з'явився і існував рідкий океан. На їхню думку, океан рідини на холодному Плутоні міг створити сам процес формування та зростання карликової планети мільярди років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі