Вчені з Пекінського університету підтвердили зв'язок між аутизмом і мікрофлорою кишечника. За їхніми словами, мікрофлора дітей, які страждають аутизмом, відрізняється від звичайної зниженими здібностями до нейтралізації токсинів, повідомляє Naked science.
Причини і механізми розвитку аутизму залишаються загадкою для вчених. Одна з гіпотез пов'язує такі порушення з діяльністю мікрофлори кишечника. Минулого року вчені продемонстрували, що пересадка мікрофлори дітей з аутизмом здоровим мишам привела до того, що гризуни почали демонструвати характерні симптоми. Трансплантація ж здорової мікрофлори дітям з аутизмом дозволила пом'якшити прояви синдрому.
У ході нового дослідження вчені спостерігали за 80 добровольцями. Їх розділили на дві групи: тих, хто страждав аутизмом, і контрольну. Дослідники не просто встановили склад мікрофлори добровольців, але також знайшли для кожного пару з подібними метаболічними особливостями. Це дозволило виявити відмінності, які були б непомітні при аналізі груп в цілому.
Вчені виділили п'ять «метаболічних дефіцитів» - шляхів обміну речовин, ослаблених у тих, хто страждає розладами аутистичного спектру. За словами вчених, ці шляхи пов'язані з процесами нейтралізації токсичних речовин, які вимагають участі ферментів, що виробляються клітинами кишкової мікрофлори.
Так, одним з головних патологічних проявів синдрому виявляється дисфункція мітохондрій - численних дрібних клітинних органел, відповідальних за виробництво енергії. Вони служать частою мішенню ліпофільних органічних токсинів, які легко проникають крізь ліпідні мембрани мітохондрій і можуть пошкоджувати їх в різних тканинах і органах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група вчених заявила про те, що їй вдалося виявити структурні особливості мозку людей з аутизмом. Виявилося, що розлади аутичного спектру пов'язані з підвищеною симетрією.