Вчені підтвердили, що сни є відображенням реальності

Поділитися
Вчені підтвердили, що сни є відображенням реальності Вчені вважають, що сни є відображенням реального життя © bitva.stb.ua
Дослідники створили алгоритм, який зміг проаналізувати сни і дізнатися, чим обумовлений їхній сюжет.

Вчені з Третього університету Риму створили алгоритм для аналізу сновидінь і за його допомогою визначили, які події визначають їхній сюжет. Таким чином їм вдалося підтвердити гіпотезу про те, що сни є тільки продовженням повсякденного життя, повідомляє Naked science.

Найчастіше для аналізу сновидінь використовують шкалу Холла і Ван де Касла, яка досліджує, які персонажі фігурували уві сні, як взаємодіяли один з одним, і як ця взаємодія впливала на них.

У ході дослідження вчені проаналізували 24 тисячі сновидінь, які були взяті з бази даних DreamBank. У результаті їм вдалося перевірити, чи дійсно сни є відображенням і продовженням реального життя.

За основу вчені взяли шкалу Холла і Ван де Касла і аналізували дані з урахуванням п'яти чинників, які могли вплинути на зміст снів: стать і вік респондентів, рівень агресії, наявність сліпоти і участь в бойових діях. Потім вони порівняли результати, отримані за допомогою алгоритму, з тлумаченнями психологів. Висновки збігалися на 75%.

У результаті дослідники змогли довести, що їхній алгоритм можна використовувати для аналізу сновидінь і підтвердити, що сни дійсно є продовженням реального життя. На зміст снів також впливали стать і вік людини, події, які викликали у неї сильний стрес, і рівень насильства в суспільстві.

Разом з тим, у проведеного дослідження є і обмеження. По-перше, всі учасники експерименту були жителями США. По-друге, число учасників було невеликим і в їхніх профілях були записані всі індивідуальні риси, які серйозно впливають на інтерпретацію сну психологами. Нарешті, алгоритм обробляв не сновидіння, а тільки те, що респонденти пам'ятали про них.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Стенфордського і Каліфорнійського університетів запропонували нове пояснення того, навіщо потрібні сновидіння. На їхню думку, яскраві образи стимулюють нейрони зорової кори, захищаючи її від швидкої «перебудови» для виконання інших функцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі