Вченим з Німецького центру дослідження раку в Хайдельберзі вдалося перепрограмувати клітини крові людини і фібробласти на стовбурові клітини нервової системи. Як повідомляє Naked science, на думку дослідників, в подальшому ці клітини зможуть стати основою для відновної терапії.
Провідний автор дослідження Андреас Трумпп заявив про те, що в ході попередніх досліджень вже вдавалося перетворити клітини сполучної тканини в нервові клітини-попередники, але їхні властивості не годилися для терапевтичних цілей. "Часто була гетерогенна суміш різних типів клітин, яка не могла існувати всередині організму", - пояснив він.
Дослідники використали чотири генетичних фактора, специфічних для процесу перепрограмування. Отримані клітини відносяться до гомогенного типу клітин. За словами авторів, вони нагадують стовбурові клітини нервової системи, які утворюються під час ембріонального розвитку. Це означає, що надалі вони можуть стати основою для відновної терапії.
Дослідники повідомляють, що індуковані стовбурові клітини нервової пластинки (iNBSCs) здатні розвиватися у двох напрямках. З одного боку, це шлях до нейронів і гліальних клітин, з іншого - утворення клітин периферичної нервової системи. Таким чином, донором для відновлення пошкодженої нервової системи в майбутньому може бути сам постраждалий.
Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.