У ході дослідження вчені прослідковували геноми 42 коней, які жили від п'яти до однієї тисячі років тому в Євразії, у тому числі ДНК з останків 20 ботайскьих коней. Також вчені проаналізували вже опубліковані геноми 46 давніх (які жили в період 42,8-5,1 тисячу років тому) і сучасних коней, у тому числі сімох коней Пржевальського. На підставі отриманих даних дослідники побудували філогенетичне древо.
У результаті виявилось, що коні, які жили в Євразії останні чотири тисячі років, в тому числі і сучасні породи, походять не від ботайсбких, а від невідомих коней. Їхній геном відповідав ДНК ботайських коней всього на 2,8%. У той же час ботайці виявилися предками сучасних коней Пржевальського, які досі вважалися єдиними існуючими досі дикими кіньми.
Автори дослідження припускають, що у III тисячолітті до нашої ери люди одомашнили іншу популяцію коней, ніяк не пов'язану з ботайськими. Це сталося в іншому центрі доместикації, або в популяції ботайських одомашенных коней з'явилися чужинці, які поступово їх витіснили.
Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.