Вчені передбачили загибель понад 500 тисяч осіб у 2050 році

Поділитися
Вчені передбачили загибель понад 500 тисяч осіб у 2050 році Зміни клімату стануть причиною смерті понад 500 тисяч осіб © Naked Science
Причиною смерті людей стануть зміни в раціоні харчування.

Вчені з Оксфордського університету вперше простежили вплив глобального потепління на раціон харчування і вагу людини і прийшли до висновку, що в 2050 році загине близько 500 тисяч осіб. Причиною масової загибелі людей стануть зміни клімату, які призведуть до змін у раціоні харчування. Зокрема, людям загрожує низький рівень споживання фруктів і овочів і зниження ваги тіла. Найбільше постраждають країни з середнім і низьким рівнем доходу. Повідомлення про це було поширене порталом Science Daily.

За розрахунками вчених, до 2050 року через недоїдання і недостатнє споживання фруктів і овочів загинуть 529 тисяч осіб. На думку авторів роботи, якщо людство не докладе зусиль для скорочення кількості шкідливих викидів, то доступність їжі до 2050 року скоротиться приблизно на третину. Це призведе до середнього зниження доступності їжі на одну людину на 3,2% (99 кКал у день), фруктів та овочів на 4% (14,9 грама в день), а також приблизно на 0,7% (0,5 грама в день) знизиться споживання червоного м'яса.

Читайте також: Вчені вважають споживання м'яса однією з причин глобального потепління

Найбільше постраждають країни з низьким і середнім рівнем доходу, розташовані переважно в західній частині Тихого океану (264 тисяч смертей) та Південно-Східній Азії (164 тисячі). Найбільша кількість жертв припадає на Індію та Китай.

Крім того, за розрахунками вчених зміни клімату торкнуться також Греції та Італії.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через своєю безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі