Вчені з Факультету медицини університету Аль-Азгар у Каїрі описали нове захворювання, яке нагадує ревматоїдний артрит. Хвороба, що отримала назву «близькосхідний больовий синдром», може бути пов'язана із забрудненням довкілля, повідомляє «Популярная механика».
За словами медиків, до лікарень Єгипту та Саудівської Аравії з листопада 2014 по грудень 2019 року надійшло 400 пацієнтів, у яких раніше було діагностовано ревматоїдний артрит. Але огляд пацієнтів показав, що їхній стан не відповідає показникам цього захворювання.
Лікарі поставили їм діагноз «синдром фіброміалгії». Це ще один довгостроковий стан, який пов'язаний з болем у всьому тілі та скутістю м'язів. Рентгенівські знімки показали наявність у кістках деяких пацієнтів відростків, схожих на шпори. У пацієнтів також спостерігалася нестача вітаміну D.
Зв'язок захворювання із забрудненням навколишнього середовища неявний. Вчені вважають, що воно пов'язане з важким токсичним металом кадмієм і вітаміном D.
У людей на Близькому Сході спостерігається помітний дефіцит цього вітаміну, що дивно, оскільки в цьому регіоні спостерігається високий рівень ультрафіолетового випромінювання, яке необхідне вироблення вітаміну D у людей. Вчені цитують попередні наукові роботи, де дефіцит цього вітаміну у жителів Близького Сходу пов'язують із забрудненням навколишнього середовища кадмієм і свинцем.
Доказів сильного забруднення кадмієм у цьому регіоні немає. Але дослідження показують, що в продуктах харчування з Близького Сходу, особливо в рисі, присутні високі вмісту цього металу. Вчені підкреслюють, що кадмій накопичується у нирках – органі, який відіграє важливу роль у тому, щоб зробити вітамін D корисним для організму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що їм вдалося створити вакцину від хвороби Альцгеймера. За словами дослідників, терапія на основі антитіл та вакцина на основі білка, розроблена ними, змогли зменшити прояви хвороби Альцгеймера у мишей.