За час дослідження, яке проходило протягом дев'яти місяців, вчені вивчили зразки 36157 пацієнтів з респіраторними захворюваннями. У 35% випадків ГРЗ був вірусної природи, а в 8% з цих 35% вірус був більш ніж одного виду.
Дослідники з'ясували, що віруси не люблять конкурентів. Найбільш "негостинним" виявився вірус грипу типу А. У тих, хто заразився, шанс захворіти ще й риновірус, який викликає ГРВІ, був на 70% нижчим, ніж у тих, хто хворів будь-яким іншим вірусом. Більш того, комп'ютерне моделювання даних показало, що взаємне пригнічення активності між вірусами грипу та риновірусами, мабуть, відбувається як у окремих людей, так і на рівні популяції.
Риновірус - винуватець більш легких (відносно грипу) простудних захворювань, які часто трапляються в холодну пору року. Вчені порівнюють взаємодію цих груп вірусу з боротьбою хижаків за ресурси.
У подальшому дослідники хочуть з'ясувати, як саме взаємодіють респіраторні віруси. Розуміння цього, а також того, як певні інфекції можуть сприяти або перешкоджати розвитку один одного, допоможе в боротьбі із захворюваннями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Детальніше про протидію грипу читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Ольга Голубовська: "Грип не буде чекати, поки сімейний лікар на третій день прийме хворого і вирішить, куди його спрямувати"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".