Вчені назвали сон кращим засобом для успішного засвоєння інформації

Поділитися
Вчені назвали сон кращим засобом для успішного засвоєння інформації Сон між навчальними сесіями допомагає краще запам'ятати інформацію
Сон між заняттями сприятливо позначається на здатності людини згадувати і утримувати в пам'яті інформацію.

Вчені заявили про те, що сон між заняттями допомагає згадати матеріали, з якими раніше ознайомилася людина, і полегшує запам'ятовування інформації навіть через шість місяців після навчання. Висновки вчених були опубліковані на сайті Асоціації психологічних наук.

Як заявили вчені, "результати наших досліджень показують, що сон між практичними заняттями дає подвійну перевагу: потрібно менше часу на те, щоб пригадати вивчене, і забезпечується більш надійне запам'ятовування". Раніше вже було встановлено, що сон після занять допомагає запам'ятати інформацію, тепер же вчені довели, що сон між двома навчальними сесіями покращує цю стратегію.

У ході дослідження 40 дорослих французів були поділені на дві групи. Обидвом були запропоновані 16 слів французькою мовою та їхній переклад на суахілі. Після цього дослідники попросили учасників підібрати французький переклад до кожного зі слів на суахілі. Якщо учасник допускав помилку, то ця пара слів виникала знову, до тих пір, поки він не перекладав усі слова правильно. Через 12 годин учасники виконали це завдання знову. При цьому одна група виконувала завдання вранці і ввечері одного дня, а друга почала займатися ввечері і продовжила вранці, після сну.

Під час першої перевірки обидві групи показали однаковий результат, а ось на повторному випробуванні проявилися відмінності. Учасники, які спали між випробуваннями, змогли відтворити в середньому по 10 слів з 16, ті ж, хто не зміг поспати, відтворили по 7,5 слів.

Експеримент підтверджує, що сон між заняттями допомагає запам'ятовувати інформацію набагато швидше і більш успішно.

Раніше вчені встановили, що відчуття дежавю є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам'яті в мозку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі