Як заявили вчені, "результати наших досліджень показують, що сон між практичними заняттями дає подвійну перевагу: потрібно менше часу на те, щоб пригадати вивчене, і забезпечується більш надійне запам'ятовування". Раніше вже було встановлено, що сон після занять допомагає запам'ятати інформацію, тепер же вчені довели, що сон між двома навчальними сесіями покращує цю стратегію.
У ході дослідження 40 дорослих французів були поділені на дві групи. Обидвом були запропоновані 16 слів французькою мовою та їхній переклад на суахілі. Після цього дослідники попросили учасників підібрати французький переклад до кожного зі слів на суахілі. Якщо учасник допускав помилку, то ця пара слів виникала знову, до тих пір, поки він не перекладав усі слова правильно. Через 12 годин учасники виконали це завдання знову. При цьому одна група виконувала завдання вранці і ввечері одного дня, а друга почала займатися ввечері і продовжила вранці, після сну.
Під час першої перевірки обидві групи показали однаковий результат, а ось на повторному випробуванні проявилися відмінності. Учасники, які спали між випробуваннями, змогли відтворити в середньому по 10 слів з 16, ті ж, хто не зміг поспати, відтворили по 7,5 слів.
Експеримент підтверджує, що сон між заняттями допомагає запам'ятовувати інформацію набагато швидше і більш успішно.
Раніше вчені встановили, що відчуття дежавю є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам'яті в мозку.