Вчені з Університету Ньюкасла зробили прорив у розумінні причин розвитку смертельної пухлини мозку. Дослідники встановили, що клітини гліоми для свого росту використовують жири. Про результати досліджень вчених повідомляє Science Daily.
Гліома є одним з найбільш важких ракових захворювань, вона розвивається приблизно у чотирьох чоловік зі 100 тисяч. У новому дослідженні вчені встановили, що клітини гліоми розвиваються за рахунок жирів, тоді як раніше вважалося, що вони зберігають енергію за рахунок цукру.
Вчені провели дослідження як на лабораторних мишах, так і на тканинах мозку людини, які були пожертвувані донорами. Як заявила провідний автор дослідження Елізабет Штолль, "прогноз у пацієнтів з діагнозом злоякісної гліоми зараз дуже поганий, і нам важливо підвищити їхні шанси на виживання. Більшості клітин в людському мозку для підтримки активності потрібно цукор. Однак у клітин злоякісної гліоми абсолютно інша стратегія метаболізму – вони розщеплюють жири для свого росту".
Дослідники вже перевірили на гліомі дію інгібітора Etomoxir, який блокує здатність клітин розщеплювати жири. Гліома зростала значно повільніше.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"