У ході дослідження вчені проаналізували амінокислотні послідовності HA, які були виділені з вірусу, що міститься в зразках легеневих тканин людини, яка померла в 1918 році. Ці послідовності порівнювалися з іншими, що містяться у базі даних Національного центру біотехнологічної інформації.
Дослідники провели парне вирівнювання, при якому кожній амінокислоті в гемагглютинині "іспанки" приводилась у відповідність амінокислота в тому ж положенні з іншого білка. Для цієї мети вчені скористалися програмою BLAST, яка знаходить подібності та відмінності в послідовностях споріднених білків і нуклеїнових кислот (ДНК і РНК).
Встановлено, що гемаглютинін 1918 року відрізняється від інших білків 25 амінокислотами. При цьому одна з них - гліцин в 188 становищі знаходиться в ключовійділянці молекули, що бере участь у приєднанні до поверхні заражені клітини. Така особливість рідко зустрічається в молекулах HA інших вірусів, тому, на думку вчених, саме вона є причиною небезпеки "іспанки".
На думку вчених, знайдені відмінності допоможуть їм виявити інші смертоносні види вірусів.
Іспанський грип – найбільш смертоносна пандемія грипу за всю історію людства. У 1918-1919 роках від грипу померло 50-100 мільйонів чоловік, тобто 2,6-5,2% населення планети, були заражені близько 400 мільйонів осіб, тобто 20% населення Землі.
В зимовому сезоні 2016-2017 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу: H3N2(Гонконг), вірус грипу H1N1 і "В". За даними МОЗ, в зимовому сезоні 2015-2016 років грипом перехворіло 3,8 млн осіб, або 9,9% населення. Епідемія грипу тривала чотири тижні (в січні-лютому) і забрала життя 329 осіб.