Вчені з Нанкінського університету в Китаї виявили зв'язок між мікропластиком та запальними захворюваннями кишечника (ВЗК). За словами дослідників, існує також кореляція між кількістю пластику та тяжкістю захворювання, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені зосередили свою увагу на виразковому коліті та хворобі Крона, точні причини виникнення яких невідомі. ВЗК завжди пов'язані із запаленням слизової оболонки, але існують лише гіпотези про те, чим це викликано.
Вчені вивчили фекалії, отримані у 52 пацієнтів з діагностованими ВЗК, і показали, що в них міститься в 1,5 рази більше мікропластику, ніж у здорових. Розміри майже всіх частинок були менше за 300 мікрометрів, а деякі - менше п'яти. Вчені відзначили у хворих на ВЗК тенденцію до накопичення дрібніших частинок.
Дослідники також виявили кореляцію між кількістю мікропластику та тяжкістю захворювання. Судячи з видів частинок, виявлених у хворих, самі собою вони не представляють нічого особливого і потрапляють в організм в основному з пластикових пляшок та посуду. Насамперед це поліетилентерефталат (ПЕТ) та поліаміди у формі лусочок та волокон.
Варто зазначити, що робота ще не говорить про однозначний причинно-наслідковий зв'язок між накопиченням пластику та розвитком ВЗК. Можливо, що все навпаки: запалення порушує здатність слизової оболонки очищатися і веде до зростання кількості мікропластику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, у 2020 році вчені виявили мікропластик у плаценті людини. Пластик був знайдений у тканинах як матері, так і плода.