Вчені з Інституту біомедичних наук Токусимського університету встановили, що ДНК із загиблих жирових клітин можуть викликати ожиріння. Результати своїх досліджень вчені опублікували в журналі Science Advances.
Дослідники використали лабораторних мишей для того, щоб показати на їхньому прикладі, як хронічне запалення тканин впливає на появу надмірної ваги. Вони вказали, що можливим винуватцем може бути білок TLR9, який забезпечує функціонування вродженого імунітету.
Ожиріння є ознакою запальних процесів, які також стають причиною таких пов'язаних захворювань, як стійкість до інсуліну - ферменту, який знижує рівень глюкози в крові. Механізми таких процесів більшою мірою залишаються невідомими, проте в новому дослідженні вчені продемонстрували, що виділення ДНК з клітин жирової тканини - адипоцитів - може провокувати запалення.
У рамках дослідження вчені встановили, що у мишей, чия дієта відрізнялася підвищеним вмістом жирів, спостерігалося збільшення активності білка TLR9 і більш високий вміст вільних ДНК в крові. Вченим також вдалося встановити, що за синтез TLR9 відповідають макрофаги – агенти, які поглинають чужорідні для організму агенти.
Придушення синтезу TLR9 дозволило зменшити кількість макрофагів у жировій тканині, що знизило запалення і збільшило чутливість до інсуліну.
Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли спосіб повернути пам'ять людям, які страждають від хвороби Альцгеймера. Вчені довели, що хвороба Альцгеймера спочатку не призводить до втрати пам'яті, а до втрати здатності "витягувати" її з нейронів на ранніх стадіях розвитку захворювання. В ході досліджень вчені спостерігали за гиппокампом мишей і людей, які страждають від хвороби Альцгеймера.