У ході дослідження вчені проаналізували дані 99 654 осіб, які взяли участь у довготривалому дослідженні причин розвитку раку простати, легенів, товстої і прямої кишки і яєчників. Фахівці стежили за станом здоров'я випробовуваних протягом 8,9 року, в середньому. Рівень вживання алкоголю визначали за допомогою харчового опитувальника, який добровольці заповнювали з 1998 по 2000 рік.
За весь час були зареєстровані 12 763 випадків первинного раку і 9559 смертей. Залежність смертності від кількості випитого спиртного являла собою J-подібну криву, тобто ті, хто вживав не більше і не менше однієї стандартної порції алкоголю на день, мали найнижчий рівень ризику смерті від раку або серцево-судинних захворювань. Однак, якщо розглядати тільки рак, то ймовірність захворювання лінійно зростає разом з дозою.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що в дослідженні брали участь люди похилого віку. Крім того, їх аналіз не враховував соціально-економічні фактори, що обмежує застосовність результатів.
Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.