Вчені навчили вирощений у лабораторії «мінімозок» грати у відеогру

Поділитися
Вчені навчили вирощений у лабораторії «мінімозок» грати у відеогру "Мінімозок" навився грати в гру 1970-х років © Cortical Labs
За словами дослідників, «мозок» відчуває навколишнє середовище та реагує на нього.

Доктор Бретт Каган з компанії Cortical Labs заявив про те, що йому вдалося створити перший «розумний мозок», вирощений у лабораторії. Він стверджує, що створений «мінімозок» може відчувати довкілля та реагувати на нього, повідомляє ВВС.

Інші експерти називають роботу захоплюючою, але кажуть, що називати клітини мозку розумними зарано.

«Ми не знайшли найкращого терміну для опису пристрою. Він здатен отримувати інформацію із зовнішнього джерела, обробляти її та реагувати на неї в режимі реального часу», - заявив Каган.

Вперше "мінімозки" виростили в лабораторії в 2013 році для дослідження мікроцефалії, генетичного захворювання, при якому мозок занадто малий. З того часу їх використовують для вивчення розвитку мозку. Тепер такі мінімозки вперше змогли взаємодіяти з навколишнім середовищем – відеогрою 1970-х Pong.

Для цього вчені виростили 800 тисяч клітин людського мозку зі стовбурових клітин і деякі - з клітин мишей. Потім дослідники «підключили» цей мінімозок до відеогри за допомогою електродів, які показували, з якого боку і як далеко розташовується м'яч.

У відповідь клітини виробляли власну електричну активність. Під час гри вони виробляли менше енергії. Але коли м'яч проходив повз платформу і гра починалася заново, з м'ячем у випадковій точці вони витрачали більше енергії, щоб підлаштуватися до нової непередбачуваної ситуації.

«Мінімозок» навчився грати за п'ять хвилин. Він часто пропускав м'яч, але його успіхи були набагато вищими за випадковий результат. Разом з тим, вчені наголошують, що у мозку немає свідомості, тому він не усвідомлює, що грає в гру, як це робить гравець-людина.

Каган сподівається, що в майбутньому такі мінімозки можна буде використовувати для випробування ліків від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Надалі він має намір перевірити вплив алкоголю на здатність мозку грати у гру.

Раніше вчені з Великої Британії заявили про створення «синтетичного» ембріона миші без яйцеклітини чи сперматозоїду. Ембріони були створені зі стовбурових клітин та змогли почати розвивати мозок, серце та інші органи протягом тижня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі