Вчені з Університету Південної Каліфорнії навчили штучний інтелект уявляти форму і колір об'єктів, які він ніколи раніше не бачив, повідомляє Science Alert.
Ми давно знаємо, що штучний інтелект може генерувати обличчя, обігрувати людину в покер та прогнозувати події. Однак він ніколи не мав можливості уявляти певні предмети або події, як людина.
Наприклад, всі ми знаємо як виглядає кішка, і нам не важко буде уявити якусь конкретну кішку з довгою шерстю білого кольору, яка лежить на ліжку згорнувшись калачиком. А ось нейромережа таким похвалитися не могла, адже їй було не під силу уявити щось так само як людині.
Група дослідників із США розробила новий метод, який дозволяє штучному інтелекту визначати вид певного об'єкта, який він раніше ніколи не бачив.
Вчені пояснили, що люди вміють розділяти знання певних атрибутів - наприклад, форму, позу, положення і колір, які потім комбінуються по-новому, і в уяві постає новий об'єкт. Тому вони змоделювали такий же процес за допомогою нейронних мереж.
Ключовим моментом є екстраполяція - можливість використовувати великий банк даних для навчання (наприклад, зображення телефонів), щоб потім вийти за рамки того, що показано на картинці. Для штучного інтелекту - це складно. Адже, зазвичай його навчають виявляти певні закономірності, а не широкий спектр атрибутів.
Цей метод називається навчанням керованої розплутаної репрезентації. Аналогічний використовують для створення діпфейків, коли різні частини зразка звільняються від зв'язку один з одним. У разі діпфейків - міміка відділяється від рис обличчя.
Тобто, якщо штучний інтелект побачить червону машину і синій мотоцикл, то він зможе уявити собі червоний мотоцикл - навіть якщо він ніколи його раніше не бачив. У цій методиці використовують так зване "групове навчання", коли дані обробляються в групах, а не окремо, але так само вибудовуються нові семантичні зв'язки між даними в процесі.
Завдяки цьому, штучний інтелект може розпізнавати подібності та відмінності у зразках, які він бачить. В результаті він може використовувати ці знання для створення об'єктів, які він раніше ніколи не бачив.
Дослідники стверджують, що новий метод можна використовувати в області медицини і автомобілів на автопілоті. Адже штучний інтелект може уявити нові ліки або візуалізувати нові дорожні сценарії.
Нагадаємо, що штучний інтелект виявився здатний маніпулювати людьми. Учені з Австралії провели три експерименти зі штучним інтелектом і з'ясували, що він може навчитися маніпулювати людьми. В рамках цих експериментів нейромережа грала в ігри проти людей.