Китайське «штучне сонце» встановило новий рекорд термоядерного синтезу

Поділитися
Китайське «штучне сонце» встановило новий рекорд термоядерного синтезу Китайський токамак встановив новий рекорд © Wikimedia commons
Токамак досяг температури в 120 мільйонів градусів Цельсія.

Китайський експериментальний токамак (EAST) досяг температури 120 мільйонів градусів Цельсія і зміг утримувати її протягом 101 секунди. Як повідомляє Science alert, таким чином Китай став ще на крок ближче до того, щоб людство могло «приручити» силу зірок.

Минулого разу EAST так довго утримував петлю плазми в 2017 році, але тоді її температура досягала 50 мільйонів градусів Цельсія. У 2018 році в реакторі знаходився газ, який розігрівся до 100 мільйонів градусів Цельсія, але він зміг підтримувати таку температуру всього 10 секунд.

Тепер же, коли йому вдалося підтримувати температуру плазми на рівні в вісім разів вищому за температуру ядра Сонця, протягом тривалого часу, він встановив новий рекорд.

«Це значний прогрес, і кінцевою метою має бути підтримка стабільного рівня температури протягом тривалого часу», - сказав фізик Південного університету науки і технологій Лі Мяо.

Реактор заснований на тих же реакціях, які відбуваються глибоко в Сонці, стискаючи атоми водню в більш великі елементи, такі, як гелій. Але там, де Сонце покладається на гравітацію, вчені на Землі повинні шукати інші способи, які дозволять генерувати сили злиття атомів.

Для того, щоб підтримувати роботу EAST, потрібні зусилля 300 вчених і інженерів. Реактор виглядає як велика металева трубка в формі пончика і містить ряд магнітних котушок, які використовують для утримання перегрітих потоків водневої плазми.

Завдання полягає в тому, щоб утримати плазму в одному місці при високій температурі достатньо довго для того, щоб відбувся синтез. Теоретично, цей процес дозволить виробляти енергію без викидів парникових газів. Але поки найскладніше - зробити так, щоб реактор виробляв більше енергії, ніж споживав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше стало відомо, що європейський стартап займається удосконаленням технології, яка дозволить видобувати кисень з місячного грунту. Таку установку хочуть відправити на Місяць в рамках місії Європейського космічного агентства (ESA), запланованої на 2025 рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі