На щорічних зборах Товариства нейронаук (Society for Neuroscience) в Чикаго нейробіологи з Університету Дьюка повідомили, що навчили щура сприймати "зорові" стимули в інфрачервоному спектрі електромагнітного випромінювання.
Як кажуть вчені, це стало можливо за рахунок першого в історії успішного імплантації електродів в зорову кору гризуна.
Новий експеримент став логічним продовженням проведених ще в 2013 році дослідів. У нових дослідах нейробіологи розмістили три електрода з різних боків голови щура (праворуч, ліворуч і зверху), що дало гризуну можливість сприймати сигнали, які надходять з будь-якого сектору простору. Це відразу ж значно прискорило навчання піддослідної тварини, яке тепер становило лише 4 дні.
Далі дослідники вживили гризунам додаткові електроди в зорову кору. Тепер сенсор, вловлюючи інфрачервоний сигнал, стимулював вже іншу групу нейронів, створюючи певне візуальне відчуття у щурів (швидше за все просто спалахи світла). З новим електродом навчання щурів зайняло всього один день, після чого лабораторні тварини безпомилково стали знаходити поїлки з водою на експериментальних стендах з інфрачервоним "ліхтарикам".
Як кажуть нейробіологи, дана робота ще на крок наближає людство до появи сенсорних протезів, які розширюють і доповнюють сприйняття реальності за рахунок включення нових "шостих", "сьомих" та інших почуттів.
Раніше нейробіологи з Університету Каліфорнії в Берклі (США) виявили популяцію нейронів довгастого мозку, стимуляція яких примушує тварину бачити сновидіння.