У ході дослідницької кампанії вчені виявили 32 радіосплеска. Порівнявши отримані дані з інформацією, отриманою раніше, вчені виявили, що джерело FRB 121102 випускає імпульси протягом приблизно 90 днів, потім слідує 67-денний період мовчання. Таким чином, джерело слідує 157-денному циклу.
Виявлення циклічності наближає вчених до розуміння природи цих швидких радіосплесків. Наявність регулярної послідовності вказує на повторювану природу джерела, яке може бути масивною зіркою, що обертається, нейтронною зіркою або чорною дірою.
FRB, що повторюються, зазвичай пояснюють прецесією магнітної осі у нейтронної зірки з потужним магнітним полем, однак 157-денний цикл не вписується в цю картину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Вперше швидкі радіосплески (Fast Radio Bursts) були помічені у 2007 р., однак визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.
Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.