Вчені довели неземне походження кинджала Тутанхамона

Поділитися
Вчені довели неземне походження кинджала Тутанхамона Кинджал Тутанхамона виготовлений з метеоритного заліза © Lenta.ru
Кинджал з гробниці єгипетського фараона був виготовлений з метеоритного матеріалу.

Один з двох кинджалів, виявлених у 1925 році в гробниці фараона Тутанхамона, був виготовлений з метеоритного матеріалу. Повідомлення про це було опубліковано виданням The Guardian.

Археолог Нік Картер виявив у гробниці Тутанхамона два кинджала: залізний і з лезом, виготовленим із золота. Метал кинджала викликав подив у дослідників, оскільки коване залізо було рідкістю в Давньому Єгипті, а лезо не заржавіло.

Італійські та єгипетські вчені провели рентгенофлуоресцентний аналіз елементного складу кинджала. У лезі було виявлено високий вміст нікелю і кобальту, що, на їхню думку, свідчить про його "неземне походження". Вони порівняли склад металу, з якого був виготовлений кинджал, із зразками метеоритів, знайдених у межах двох тисяч кілометрів від Єгипту, і встановили схожість з одним з них. Метеорит, що отримав назву Харда, був знайдений у 240 кілометрах від міста Олександрія.

На користь метеоритного походження кинджала говорить також те, що єгиптяни працювали з бронзою, золотом і міддю вже шість тисяч років тому, а ось технологія кування заліза з'явилася у них на тисячу років пізніше. Крім того, у древніх текстах єгиптян містяться записи про "залізо, яке падає з неба".

Раніше повідомлялося, що міністр у справах старожитностей Єгипту дав попередній дозвіл навикористання радара для досліджень в Долині Царів для того, щоб перевірити теорію, згідно з якою гробниця Нефертіті перебуває в усипальниці фараона Тутанхамона.

Припущення про те, що поховання Нефертіті знаходиться в гробниці Тутанхамона, висунув британський археолог Ніколас Рівз у серпні минулого року. Рівз проаналізував знімки високої роздільної здатності гробниці фараона, які були зроблені іспанськими дослідниками і фахівцями з візуалізації з проекту Factum Arte у 2014 році.

На думку Рівза, ретельний аналіз знімків дозволяє припустити наявність двох замурованих проходів, що ведуть до місця поховання легендарної красуні давнини.

Якщо його гіпотеза виявиться вірною, це може стати найбільш значним відкриттям в єгиптології з 1922 року, коли експедиція на чолі з британським археологом Говардом Картером виявила гробницю Тутанхамона.

Тутанхамон правив у Стародавньому Єгипті в XIV столітті до нашої ери. Він зійшов на престол у віці 10 років і помер через 9 років. Цариця Нефертіті була "головною дружиною фараона Ехнатона, батька Тутанхамона. Згідно з деякими теоріями, вона може бути матір'ю молодого правителя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі