Вчені добилися безперервної роботи установки для ядерного синтезу протягом 20 секунд

Поділитися
Вчені добилися безперервної роботи установки для ядерного синтезу протягом 20 секунд Установка безперервно пропрацювала протягом 20 секунд © Новое Время
Температура плазми перевищувала 100 мільйонів градусів.

Вчені з Дослідницького центру KSTAR в Корейському інституті термоядерної енергії (KFE) заявили про те, що їм вдалося домогтися безперервної роботи установки для ядерного синтезу протягом 20 секунд. При цьому, температура плазми перевищувала 100 мільйонів градусів, що є однією з основних умов ядерного синтезу, повідомляє «Новое время».

Відзначається, що це досягнення побило попередній результат у вісім секунд, якого вчені домоглися в 2019 році. В експерименті 2018 року KSTAR вперше досяг температури іонів плазми 100 мільйонів градусів (час утримування: близько 1,5 секунд).

Щоб відтворити термоядерні реакції, які відбуваються на Сонці та Землі, ізотопи водню повинні бути поміщені всередину термоядерного пристрою, такого як KSTAR, щоб створити стан плазми, в якому іони і електрони розділені, а іони повинні нагріватися і підтримуватися при високих температурах.

Відзначається також, що раніше вже створювалися і інші термоядерні пристрої, яким вдавалося короткочасно управляти плазмою при температурі 100 мільйонів градусів. Але жодному з них не вдалося подолати бар'єр підтримки операції протягом 10 секунд і більше. Це межа роботи пристрою з нормальною провідністю, і було важко підтримувати стабільний стан плазми в термоядерному пристрої при таких високих температурах протягом тривалого часу.

В ході нового експерименту 2020 року KSTAR поліпшив характеристики режиму внутрішнього транспортного бар'єра (ITB), одного з режимів роботи плазми наступного покоління, розробленого в минулому році і дозволив підтримувати стан плазми протягом тривалого періоду часу.

Вчені мають намір до 2025 року домогтися безперервної роботи протягом 300 секунд з іонною температурою вище 100 мільйонів градусів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Атомний реактор відрізняється від термоядерного тим, що в першому важкі ядра розпадаються на легкі за рахунок їхнього бомбардування нейтронами. Такий процес вивільняє величезну кількість енергії, викликаючи ланцюгову реакцію, яка може бути небезпечною, якщо ядерний розпад вийде з-під контролю.

У випадку з термоядерним синтезом, легкі ядра, навпаки, об'єднуються в важкі за рахунок їхнього нагрівання до надзвичайно високих температур. Такий процес не призводить до ланцюгової реакції, має набагато більш високу питому щільність енергії і по його закінченню не залишається радіоактивних відходів. Але здійснити термоядерний синтез надзвичайно складно і дорого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі