Вчені датували сучасне вимирання тварин ХІХ століттям

Поділитися
Вчені датували сучасне вимирання тварин ХІХ століттям Сучасне вимирання хребетних тварин почалося у ХІХ столітті © Zsl.org
За останні 500 років на Землі вимерло близько 840 видів тварин.

Міжнародна група вчених встановила, що розмір популяції більшості сучасних вимираючих тварин почав скорочуватися з кінця ХІХ століття. Висновки вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

За даними Міжнародного союзу охорони природи, за останні 500 років вимерло близько 840 видів тварин, в статусі вимираючих знаходяться 22 тисячі видів тварин. Разом з тим, вчені не можуть визначити, які чинники грають основну роль у цьому процесі.

У ході нового дослідження вчені проаналізували понад 10 тисяч наукових праць, які були присвячені генетичній різноманітності 2764 видів хребетних. У вибірку увійшли тварини, яким загрожує вимирання (вразливі, вимираючі види і види на межі зникнення), а також ті, яким вимирання не загрожує. Аналіз показав, що генетичне різноманіття у перших нижче, що не враховується при внесенні їх у Червону книгу.

Читайте також: Жінки еволюційно запрограмовані жити довше за чоловіків – вчені

Потім автори побудували математичну модель для датування початку різкого скорочення популяцій у "червонокнижних" видів. Виявилося, що падіння чисельності багатьох з них почалося приблизно 123 роки тому. У середньому кожні 10 років розмір популяцій знижувався на 25%, при цьому розмір предкової популяції таких видів був на 22% меншим, ніж у видів, яким загрожує вимирання. Період скорочення оцінюється як нетривалий.

Час зниження популяцій відповідає початку широкого поширення індустріалізації і змін екологічних систем. Побічно це підтверджує домінуючу роль антропогенних чинників у вимиранні розглянутих видів. Разом з тим вчені відзначають, що причиною їхнього низького генетичного різноманіття скоріше є низький розмір предкових популяцій. Це пояснює близько 24-37% відмінностей в генетичному різноманітності.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з університету Вайомінга в Ларамі (США) за допомогою точного датування радіовуглецевих рештків мегафауни Північної і Південної Америки підтвердили, що у вимирання мастодонтів, гігантських лінивців та інших великих тварин були винні предки індіанців, які заселили Новий Світ 16-15 тисяч років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі