Важку коронавірусну пневмонію можна лікувати пересадкою стовбурових клітин – вчені

Поділитися
Важку коронавірусну пневмонію можна лікувати пересадкою стовбурових клітин – вчені Пневмонію, викликану коронавірусом, можна лікувати за допомогою стовбурових клітин © depositphotos/ruigsantos
В Інституті молекулярної біології і генетики завершився перший етап клінічних досліджень.

Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України заявив про те, що важку коронавірусну пневмонію, а саме так званий цитокіновий шторм, можна лікувати за допомогою стовбурових клітин. До такого висновку дослідники прийшли за результатами першої фази клінічних досліджень, повідомляється на сторінці інституту на Facebook.

Разом з тим, в Інституті підкреслюють, що поки мова йде тільки про першу фазу клінічних досліджень. Щоб отримати повноцінні дані про ефективність даного методу за пацієнтами потрібно спостерігати не менше року.

У дослідженні брало участь 13 пацієнтів (чоловіки у віці від 36 до 73 років) з двосторонньою пневмонією, сатурацією нижче 93% і важким перебігом захворювання. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24 тиждень результати КТ показали позитивну динаміку відновлення легенів, ознаки фіброзування в одній долі легені спостерігалися тільки у одного пацієнта.

Для порівняння, в контрольній групі з 15 осіб, які не отримували клітинної терапії, одна людина померла, а у семи на восьмому тижні з'явилися ознаки фіброзування легень.

«Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогоднішній день застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканин легенів внаслідок пневмонії, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», - заявив науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ Володимир Шаблій.

Здатність мезенхімальних стовбурових клітин пригнічувати вивільнення прозапальних цитокінів особливо цінна при коронавірусній пневмонії, тяжкість якої обумовлена так званим "цитокіновим штормом". Під цим терміном розуміють, що імунні клітини організму в надлишку виділяють біологічно активні речовини, що викликають патологічне запалення як тканин легенів, так і інших органів, підвищують проникність судин, що згодом сприяє розвитку фіброзу легенів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Маємо хорошу новину: ОТРИМАНО результати первого етапу клінічніх ДОСЛІДЖЕНЬ з лікування важкої коронавірусної пневмонії,...

Опубліковано Інститут молекулярної біології и генетики Середа, 3 березня 2021 р

Раніше дослідження НАНУ показало, що в Україні 88% пацієнтів з коронавірусів, які перебували на штучній вентиляції легенів, померли. З 8 446 пацієнтів, які перебували на ШВЛ, померли 7 479 осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі