Через зростаюче занепокоєння з приводу можливого негативного впливу неонікотиноїдів на поведінку і працездатність бджіл, їхнє використання в деяких країнах контролюється: наприклад, у Франції використання неонікотиноїдів для комерційного виробництва меду заборонено. Для того, щоб з'ясувати масштаби поширення неонікотиноїді у світовій індустрії меду, автори нової роботи склали спеціальну карту, яка показує концентрацію активних речовин неонікотиноїдів в комерційно доступних марках меду.
Для цього вчені зібрали 198 зразків меду з різних країн і виміряли у них концентрацію п'яти найпоширеніших активних речовин неоникотиноида: ацетаміприду, клотианідину, імідаклоприду, тіаклопріду і тиаметоксану.
Дослідники з'ясували, що 75% зразків меду містили хоча б один з неонікотиноїдів: з них 30% містили один вид, 45% - два або більше, а 10% зразків містили чотири або п'ять неонікотиноїдів. Найвищі показники були у Північній Америці: пестициди були виявлені у 86% зібраних зразків; найменший показник був у країнах Південної Америки - 57%.
Раніше вчені виявили антидепресанти у мозку риб, які населяють річку Ніагара. Як зазначають дослідники, ці речовини потрапляють у водойми, проходячи через системи очищення стічних вод, і можуть впливати на стабільність екосистеми.