Одеса стала першим містом в Україні, в якому запровадили пілотний проєкт з телемедицини BrainScan. Система працює на основі штучного інтелекту та суттєво прискорює процес діагностики захворювань чи пошкоджень мозку, коли час є критичним фактором, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Нейромережа в автономному режимі аналізує зображення комп'ютерної томографії та виявляє патологічні зміни. І вже через п'ять хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це може прискорити лікування у кілька разів.
«Використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту показало хороші результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині», - йдеться у повідомленні.
Цивілізований світ стурбований розвитком технології штучного інтелекту, що має ресурси та можливості, з якими людство не може конкурувати. Україна ж із ШІ здебільшого грає, більше того, третина українців не знають, що таке штучний інтелект. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у червні 2023 року, пише у статті «Ставлення українців до штучного інтелекту напрочуд легковажне. Дарма» Юлія Самаєва.