Цивілізований світ занепокоєний розвитком технології штучного інтелекту, яка має ресурси та можливості, з якими людство не може конкурувати. Україна ж з ШІ здебільшого бавиться, ба більше, третина українців не знають, що таке штучний інтелект. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у червні 2023 року, пише у статті «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма» Юлія Самаєва.
Так, майже 34% опитаних українців негативно відповіли на питання «Чи знаєте Ви, що таке штучний інтелект?». Здебільшого мова йде про людей старше 50%, але й серед респондентів у віці 30-39 років, майже 20% не знають, що воно таке.
Лише чверть, а саме 24% опитаних вважають, що добре знають, про що йдеться. Ще 42% - мають приблизне уявлення про цю технологію.
І ці результати доволі сумні, адже технологія дуже швидко розвивається, але крім зручностей несе і деякі ризики, оминути які не вдасться, якщо не розуміти, про що йде мова.
Опитування на замовлення ZN.UA проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше ізраїльський історик і футуролог Юваль Ной Харарі під час виступу на Frontiers Forum у Швейцарії заявив про те, що для того, щоб штучний інтелект став загрозою для виживання людської цивілізації, він не повинен ні мати свідомості, ані бути здатним керувати об'єктами фізичного світу. За словами Харарі, ШІ вже вдалося «зламати операційну систему людської цивілізації».