Перша офісна будівля, складові частини якої були надруковані на 3D-принтері, відкрилася в Дубаї.
"Це перша будівля в світі, зроблена на 3D-принтері, і це не просто будівля, вона має повністю функціональні офіси і персонал", - цитують британські ЗМІ слова міністра у справах кабінету міністрів ОАЕ Мохаммед аль-Гергаві.
3D-друк може скоротити час будівництва на 50%-70% і трудових витрат на 50%-80%, повідомив Мохаммед аль-Гергаві.
لدينا استراتيجية طويلة المدى للطباعة ثلاثية الأبعاد وبحلول 2030 ستتم طباعة 25% من مباني دبي باستخدام هذه التقنية pic.twitter.com/LU96QD6beu
- HH Sheikh Mohammed (@HHShkMohd) 23 травня 2016 р.
Влада міста повідомила, що офіси в новому центрі створені з використанням спеціальної суміші цементу, а випробування надійності пройшли у Великобританії та Китаї.
Площа одноповерхової будівлі становить 250 кв. м.
Створення дугоподібної конструкції зайняло 17 днів і обійшлося в 140 тисяч доларів. Вона послужить тимчасової штаб-квартирою Дубайського фонду майбутнього - компанією, яка реалізувала проект.
Планується, що до 2030 року на 3D-принтерах будуть створюватися чверть всіх будівель в Дубаї.
Video: Office of the Future in #Dubai, world's first 3D printed office https://t.co/aR4xxnl8i3
- Dubai Media Office (@DXBMediaOffice) 24 травня 2016 р.
Раніше повідомлялося про те, що американські дослідники розробили 3D-принтер, що другує склом. У бункер принтера, який підтримує температуру близько 500 градусів Цельсія, поміщається скло, яке потім пропускається через спеціальне сопло, зроблене з кераміки. Температура нагрівання контролюється вручну для того, щоб забезпечити рівномірне розжарення нитки і створити умови, при яких скло буде охолоджуватися рівномірно.