Серед позитивних тенденцій в Інтернет Асоціації України відзначили швидке зростання українського інтернету і усвідомлення того, що інтернет є бізнес-інструментом. Серед негативних - той факт, що величезна кількість інтернет-проектів зараз тікають з юридичної території України.
Голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Ольшанський вважає, що головною тенденцією 2012 року для українського 3стане активне зростання. Про це він повідомив в інтерв'ю ZN.UA.
«Український інтернет вступив у фазу дуже швидкого зростання, при чому - за всіма параметрами розвитку: кількість активних користувачів, час користування, ступінь впливу інтернету на життя українців, зростання рекламного ринку, збільшення підприємницької активності в інтернеті, кількість стартапів, зростання освітньої активності - тематичних тренінгів, семінарів, івентів тощо. Без перебільшення можна сказати, що для Уанету настав дуже благодатний час: у всіх його сферах ми спостерігаємо стрімке зростання. Але з іншого боку потрібно розуміти, що таке зростання не вічне, і ця фаза не може тривати довго. Думаю, не більше 2-3 років. І якщо почався цей період у 2011, то, відповідно, рік ми вже прожили», - зазначив він.
Ще однією важливою тенденцією вітчизняного розвитку Ольшанський назвав той факт, що все більше і більше людей усвідомлюють, що інтернет є бізнес-інструментом. Як з точки зору комунікації зі споживачем, так і з точки зору продажу. «При цьому знань і вмінь працювати з цим інструментом в масі учасників ринку сьогодні не вистачає. Тому очевидно, що зараз буде з'являтися значна кількість проектів, заснованих на якомусь спрощеному розумінні, як функціонує мережа. Проекти ці, звичайно, частіше за все будуть приречені на провал. В цьому сенсі я б назвав тенденцією прагнення не наробити дурниць в цій фазі бурління», - підкреслив голова правління Інтернет Асоціації України.
Разом з тим, він зазначив, що поряд з оптимістичним зростанням, є факт, що величезна кількість інтернет-проектів зараз тікають з юридичної території України. «Тобто, як тільки у молодої команди стартапа виникає усвідомлення вміння робити корисні і затребувані речі - вони звідси тікають», - підсумував Ольшанський. !zn