Українські вчені створили унікального "розумного" робота

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські вчені створили унікального "розумного" робота Українські вчені створили унікального «розумного» робота © ZN.UA
На думку розробників, у пристрої вдалося реалізувати концептуальне положення інтелектуального управління - подібно людині, система в різних ситуаціях, у тому числі позаштатних, приймає "розумне" рішення.

Співробітники Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем (МЦИТС) НАН і МОН України створили незвичайного робота - з інтелектуальним керуванням.

У своєму первозданному вигляді - експериментальний зразок - робот з "мізками" являє собою рухому платформу, оснащену ноутбуком і механічною рукою. Робот укомплектований веб-камерою, мікрофонами і різними сенсорами, що дає йому можливість орієнтуватися в приміщенні, чуйно реагувати на зміни навколишнього середовища і виконувати різні завдання.

Але головне достоїнство мобільного робота - "мізки". Розробники програмного забезпечення забезпечили своє комп'ютерне дітище не має аналогів системою інтелектуального управління.

"Наш мобільний робот має модульну структуру з можливістю формувати широкий спектр споживчих функцій і завдань користувача, - розповіла ZN.UA керівник проекту, старший науковий співробітник МЦИТС Ольга Сухоручкіна. - Модуль інтелектуального поведінки дозволяє приймати рішення в залежності від ситуації, адже вона може бути швидко змінюється або навіть непередбачуваною. Тобто, мова йде про інтелектуальний управлінні, а не програмному, як у звичайних роботів. Спеціальна технологія аналізу інформації, що моделює мислення, детально проаналізує ситуацію в кожному окремому випадку і підштовхне до виконання правильного рішення".

ТАКОЖ: Математичні розрахунки показали, що поява розумних роботів неможлива

Розробниками запропонована оригінальна структура пристрою - бортовий комп'ютер (він знаходиться на рухомій платформі) обробляє сигнали датчиків і двигунів, а на другому комп'ютері, який може бути десь в іншому місці або в кишені у людини (смартфон, планшет), відбувається "мозкова діяльність".

ZN.UA

ZN.UA

Робот сприймає голосові команди. Завдання йому можна формулювати також у дистанційному режимі, через інтернет.

"Через меню можемо поставити йому різні завдання, - пояснила Сухоручкіна. - Робот аналізує ситуацію в режимі реального часу, відтворюючи при цьому просторову картину. Якщо виникає якась позаштатна ситуація, наприклад, звук, що відрізняється від акустичного фону, робот попрямує на джерело шуму і покаже його камерою".

На думку розробників, пристрій вдалося реалізувати концептуальне положення інтелектуального управління - подібно людині, система в різних ситуаціях, у тому числі позаштатних, приймає "розумне" рішення.

Прикладні задачі такого робота досить великі. Він може виконувати функції нагляду за приміщеннями (як система відеоспостереження), мобільного електронного секретаря, чергового в нічні зміни, а також домашнього помічника. Враховуючи можливість віддаленого доступу і спілкування з роботом, можливості застосування такої системи здаються фантастичними.

Наразі розробка використовується в освітніх цілях на кафедрах інформаційних технологій і робототехніки. Творці українського робота продовжують працювати над розвитком його функціональних можливостей.

Подробиці читайте у газеті "Дзеркало тижня. Україна" у статті Лідії Суржик "Мобільний робот: самі з мізками". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі