Українські IT-фахівці завоювали друге місце за майстерністю на міжнародних змаганнях Brainbench-2013, поступившись тільки США. Україна показали найкращі результати в індивідуальних заліках щодо баз даних, кількох мов програмування, фреймворків і графіку.
Змагання проходили з 14 по 25 жовтня у трьох номінаціях: країна з найбільшою кількість сертифікатів; країна з найбільшою кількістю сертифікатів рівня Master; штат США з найбільшою кількістю сертифікатів. У змаганнях брали участь понад 11 мільйонів учасників з 50 країн світу.
За кількістю отриманих сертифікатів Україна посіла третє місце, поступившись Індії та США.
Перше місце завоювали фахівці США. Такі розвинені країни, як Німеччина, Ізраїль і Канада, навіть не потрапили до числа перших десяти команд.
Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко привітав українських IT-фахівців з високим досягненням на міжнародних змаганнях Brainbench-2013.
"56 українців довели, що вони - одні з найкращих в індивідуальних заліках з кількох мов програмування, фреймворків, баз даних та графіків. Наші IT-фахівці посіли друге місце за майстерністю у світі, і це свідчить не тільки про високий рівень інформаційно-комунікативних технологій в Україні, але і про величезний потенціал цієї галузі для держави. Щиро вітаю наших співвітчизників із заслуженим визнанням і бажаю високих досягнень у майбутньому", - заявив Семиноженко.
Brainbench.com є онлайн-платформою сертифікації фахівців у всіх професійних сферах від біотехнологій до економіки зі всього світу. Чемпіонат Bench Games проводиться протягом декількох років - у його рамках безкоштовно можна пройти кваліфікаційні тести (у вільному доступі розміщено більше 600 тестів) у різних дисциплінах і отримати сертифікат, що підтверджує кваліфікацію. В якості нагороди для переможців Brainbench пообіцяла підписку вартістю 199 доларів кожному, хто зможе пройти тест на максимальний бал. Сумарна вартість подарункових підписок склала більше 100 тисяч доларів.
Слід нагадати, на думку українців, бути найманим програмістом набагато престижніше, аніж підприємцем. Популярність IT-спеціальностей пояснюється аналітиками тим, що на ринку праці айтішники у даний час затребувані. В Україні IT-фахівці різного профілю користуються високим попитом.
Згідно з аналітичним оглядом IT-ринку праці в Україні за 1 півріччя 2013 року, в області розробки програмного забезпечення найбільший дефіцит фахівців спостерігається, як і раніше, на посади програмістів мобільних розробок, Net, Java, Flash тощо. !zn
Читайте також:
Янукович порадив молодим програмістам створити український Google