Україна посідає четверте місце в світі за кількістю сертифікованих ІТ-фахівців після США, Росії та Індії.
За даними дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012, українські вищі навчальні заклади щорічно випускають близько 16 тис. фахівців у сфері інформаційних технологій, але тільки 4-5 тис. з них працевлаштовуються за фахом.
40% усіх ІТ-фахівців (близько 10 тисяч) працюють у Києві, 19% (4,75 тис.) - у Харкові, 16% (4 тис.) - у Львові, 7% (1,75 тис.) - у Дніпропетровську, 4% (0,75 тис.) - в Одесі.
Як говориться у звіті Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), сьогодні на ринку праці України серед найбільш затребуваних фахівців - програмісти, розробники, системні адміністратори.
За деякими спеціальностями на одного фахівця в цій сфері може припадати до п'яти відкритих вакансій. На кадровому порталі hh.ua у 2012 році було зареєстровано понад 15 тисяч вакансій в розділі "Інформаційні технології/Інтернет/Телеком".
Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров у лютому доручив міністру освіти і науки Дмитру Табачнику забезпечити збільшення держзамовлення на навчання спеціалістів для ІТ-галузі у вузах.
За словами прем'єра, збільшення держзамовлення пов'язано з тим, що в 2015 році завдяки держпідтримці ІТ-галузі їй знадобиться близько 100 тисяч кваліфікованих фахівців. !zn
Читайте також:
Україна опинилася на четвертому місці в світі за кількістю вихідних кібератак
Українська ІТ-індустрія з 1 січня отримала податкові пільги на 10 років
Кількість робочих місць в Україні почала швидко скорочуватися