У щорічному звіті порушників прав американської інтелектуальної власності, у черговий раз потрапила Україна. Головними порушниками визнано Росію і Китай.
Головними порушниками дотримання та охорони прав3
В USTR висловили серйозну стурбованість у зв'язку з «виробництвом контрафактної продукції і нестримним піратством, в тому числі піратством через інтернет» у країнах-порушниках. У звіті зазначено також, що онлайн-піратство зміцнює свої позиції в області продажу контрафактної та піратської продукції і відтісняє традиційні точки збуту, такі як вуличні магазини та кіоски, де продають піратську аудіо та відеопродукцію, підробки парфумів відомих брендів, взуття тощо.
У Китаї, відзначають експерти USTR, хоча і вдавалися до спроб приборкати діяльність сайтів, що спеціалізуються на продажу фальшивок, негайно ж відкривалися нові онлайн-магазини, пропонуючи аналогічний піратський асортимент.
Голова USTR Рон Кірк привітав Іспанію і Малайзію з прогресом у боротьбі з піратством і порушеннями прав інтелектуальної власності. Вони опинилися у списку з більш низьким рівнем потенційної небезпеки піратства. Серед пострадянських країн у ньому фігурують Білорусь, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.
Як пояснив Кірк, адміністрація США надає цій проблемі великого значення, оскільки від дотримання прав інтелектуальної власності залежить благополуччя компаній, в яких працевлаштовані 40 млн американців і зосереджено до 60% експорту США.
Рейтинг USTR не тягне за собою введення економічних санкцій. Його основна мета - «покарати» країни-порушниці для того, щоб їхні уряди посилили боротьбу з піратством і порушенням авторських та інтелектуальних прав.
Рейтинг USTR не тягне введення економічних санкцій. Його основна мета - звернути увагу урядів країн-порушниць на проблему дотримання авторських та інтелектуальних прав та посилити боротьбу з піратством і порушеннями.
Нагадаємо, в щорічному рейтингу свободи преси правозахисної організації Freedom House Україна опустилася на 9 позицій, і розділяє 130-131-ше місця з Південним Суданом. !zn