Українські вчені відкрили несподівану властивість ремдезивіру, яким лікують COVID-19

Поділитися
Українські вчені відкрили несподівану властивість ремдезивіру, яким лікують COVID-19 © Київська міська державна адміністрація
Згідно з результатами дослідження, препарат здатний впливати на роботу нейромедіаторів.

Противірусний препарат ремдезивір, спершу розроблений для лікування гепатиту С і потім застосовуваний серед інших препаратів для лікування COVID-19, здатний змінювати динаміку виділення нейромедіаторів, принаймні in vitro (в лабораторних умовах). Таке відкриття зробили українські вчені, провівши аналіз мембранотропних ефектів ремдезивіру, результати якого опублікував науковий журнал Biochimica et Biophysica Acta – Biomembranes, повідомляє провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсилевський у Telegram.

«Виявилося, що препарат не просто охоче вбудовується в клітинні мембрани, але й здатний проникати через гематоенцефалічний бар'єр та накопичуватися у тканинах мозку. Виявилося, що у мембранах нейронів він не просто пасивно сидить, а може змінювати динаміку виділення нейромедіаторів (принаймні in vitro)», - йдеться у повідомленні.

Ремдезивір - це амфіфільний препарат, тобто, в силу своїх фізичних характеристик він повинен вбудовуватися в ліпідні мембрани клітин. «Це було всім зрозуміло, але, що дивно, ніхто й ніколи не досліджував, чи якось ремдезевір впливає на мембрани і до чого це може призводити», - коментує вчений.

За словами Єсилевського, поки що неясно, чи може відкрита українськими вченими властивість ремдезивіру призводити до якихось негативних чи позитивних наслідків, однак препарат виявився набагато цікавішою молекулою, ніж ще один банальний модифікований нуклеотид, який блокує вірусну РНК-полімеразу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі