Соціальна мережа Facebook в 2017-2020 роках виявила і видалила 150 мереж акаунтів, які демонстрували скоординовану поведінку, або ботоферм. Як повідомляє «Інтерфакс», Україна увійшла до першої п'ятірки країн за походженням подібних мереж акаунтів.
У першу п'ятірку країн за кількістю ботоферм увійшли Росія (27 заблокованих мереж), Іран (23), М'янма (дев'ять), США (дев'ять) і Україна (вісім). Більшість ботоферм з Росії була пов'язана з «фабрикою тролів» (15), а також спецслужбами (чотири) і сайтами ЗМІ (дві). В Ірані такі мережі акаунтів були пов'язані з урядом, включаючи державну телерадіокомпанію, в М'янмі - з військовими і поліцією. Ботоферми в США були пов'язані з політиками, PR або консалтинговими фірмами, сайтами ЗМІ. Українські ботоферми в основному були пов'язані з рекламними агентствами і політичними партіями.
Україна також увійшла до списку країн, які ставали метою операцій зовнішнього впливу. Так, на нашу країну було направлено 11 операцій зовнішнього впливу. На лідера цього рейтингу, США, було направлено 26 таких кампаній.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Говорячи про заблоковані мережі, в Facebook відзначили, що компанія ускладнила зловмисникам можливість успішно виконувати масові операції впливу, які транслюють повідомлення цільової аудиторії в великих масштабах. Однак деякі з них намагалися уникнути виявлення, перейшовши до більш вузьких кампаній, які використовують менше ресурсів і фокусуються на вузькоцільовій аудиторії.
Так, на початку 2020 року соцмережа виявила і видалила мережу російської військової розвідки, яка зосереджувалася в Україні та інших країнах.
Раніше московський суд оштрафував Facebook на 26 мільйонів рублів. Штраф накладено за те, що компанія не видалила «заборонений контент».