Удар DART об астероїд був сильнішим, ніж очікувалося – вчені

Поділитися
Удар DART об астероїд був сильнішим, ніж очікувалося – вчені Зіткнення DART із астероїдом показали телескопи © NASA
На це вказують знімки зіткнення, зроблені телескопами «Хаббл» і «Джеймс Вебб».

Телескопи «Хаббл» та «Джеймс Вебб» передали на Землю знімки зіткнення апарату DART з Діморфом – супутником астероїда Дідім. Завдяки цьому вчені змогли визначити, що зіткнення було сильнішим, ніж передбачалося, повідомляє Science Alert.

Зазначається, що телескопи розгорнули у напрямку Діморфа на початку тижня перед зіткненням. На отриманих з їх допомогою зображеннях можна побачити хмару пилу, що оточує астероїд та його супутник, що з'явилася внаслідок удару.

За словами Алана Світсіммонса з Королівського університету в Белфасті, знімки «Хаббла» та «Джеймса Вебба» дозволяють побачити, що «відбулося в межах лише кількох кілометрів від астероїда і чітко роздивитися матеріал, який розлітається після зіткнення».

На зображенні, зробленому камерою ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) «Джеймса Вебба» через чотири години після удару, видно «шлейфи матеріалу, що виглядають як клапті, що розходяться від центру місця, де стався удар». Знімки «Хаббла», зроблені через 22 хвилини, п'ять годин і вісім годин після удару, показують бризки матерії, що розлітаються, в місці удару DART.

Іан Карнеллі з Європейського космічного агентства зазначив, що удар «виглядає серйозніше, ніж ми очікували». "Я всерйоз переживав, що від Діморфа нічого не залишиться", - додав він.

Місія «Гера», старт якої запланований на 2024 рік, має прибути до системи астероїдів у 2026 році. Вона має вивчити кратер, діаметр якого, як очікувалося, має становити близько 10 метрів. Але, за словами Корнеллі, цілком імовірно, що він буде набагато більшим. "Якщо там взагалі є кратер, можливо, що шматок Діморфа просто був відірваний", - додав учений.

Але справжньою мірою успіху місії DART буде те, наскільки сильно йому вдалося змінити траєкторію руху Діморфа. Якщо все пройшло вдало, людство може вважати себе готовим до зміни траєкторії руху астероїда, який може стати потенційно згубним для Землі.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину. Очікується, що зіткнення має змінити траєкторію руху супутника навколо материнського тіла.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі