Учені з Американського університету штату Юта зуміли навчити комп'ютер розпізнавати вимовні в думках слова. Їм удалося прочитати деякі думки паралізованих пацієнтів. Правда, поки що вийшло досягти лише результату в десяток слів, але дослідники щиро вірять в куди більший успіх.Учені з Американського університету штату Юта зуміли навчити комп'ютер розпізнавати вимовні в думках слова. Їм удалося прочитати деякі думки паралізованих пацієнтів. Правда, поки що вийшло досягти лише результату в десяток слів, але дослідники щиро вірять в куди більший успіх.«Я назвав би це зчитуванням мозку, і ми сподіваємося, що наш прилад через два або три роки буде придатний для роботи з паралізованими пацієнтами», — заявив біоінженер, професор Бредлі Грегер, керуючий експериментами.
Учені працювали за досить простою схемою. Вони під'єднали 16 електродів прямо до мовних центрів мозку пацієнта, страждаючого епілепсією. Після цього чоловіка попросили про себе кілька разів прочитати 10 слів: так, немає, жарко, холодно, голод, спрага, привіт, до побачення, більше і менше. Записані сигнали завантажили в комп'ютер.
Потім пацієнт думкою передавав слова комп'ютеру. Комп'ютер розпізнавав їх з вірогідністю від 76% до 90%. Проте, коли слова виголошувалися разом, вірогідність розпізнавання знизилася до 28—48%.
«Тепер ми працюватимемо над точністю розпізнавання сигналів і збільшенням словника», — говорить Грегер.