У Google Books оцифрували більше 129 мільйонів книг

Поділитися
Компанія Google повідомила про те, що в рамках її відомого проекту Google Books вже було оцифровано більше 129 мільйонів книг, доступ до яких здійснюється через інтернет. За даними, наданими інженером з програмного забезпечення Google Books Леонідом Тейчером, загалом у рамках проекту зараз доступні 129 864 880 книг.

Компанія Google повідомила про те, що в рамках її відомого проекту Google Books вже було оцифровано більше 129 мільйонів книг, доступ до яких здійснюється через інтернет. За даними, наданими інженером з програмного забезпечення Google Books Леонідом Тейчером, загалом у рамках проекту зараз доступні 129 864 880 книг. Тейчер говорить, що вже зараз Google Books може претендувати на звання найбільшої електронної бібліотеки у світі, хоча на досягнутому інтернет-гігант зупинятися не збирається. "Коли ви працюєте у компанії, яка б хотіла оцифрувати всі книги у світі, то перше питання, яке приходить на думку - це скільки всього книг існує?", - пише він у блозі проекту Google Books. Щоб хоча б приблизно відповісти на це питання, потрібно звернутися до міжнародних систем каталогізації, прийнятих у книжковому світі. Найбільшою з таких систем є ISBN або International Standard Book Numbers. Такі системи каталогів можуть бути корисні, але і вони не дають повного уявлення про кількість книг. Так, ISBN ведеться з 1960 року і застосовується вона в основному у західних країнах. Окрім книг ця ж система використовується для каталогізації DVD. За оцінками Google, загалом у світі існує близько 150 систем каталогів, хоча деякі з них дублюють інші повністю або частково. Окрім того, залишається питання, що вважати дублікатами? Наприклад одна і та ж книга у твердій і м'якій палітурці, з картинками і без, книги з анотаціями, виносками і без них тощо. Згідно з даними, поданими Google на початку червня, компанія відсканувала 12 млн унікальних книг, написаних 480 мовами, у тому числі й три книги, написані Клінгтонською мовою з фільму Стар Трек. У цілому, за оцінками компанії, зараз приблизно кожна п'ята книга має свою копію у цифровому варіанті. У компанії стверджують, що зараз ведуть переговори із 40 найбільшими світовими бібліотеками щодо оцифрування їхніх сховищ. Щоправда, компанія визнає, що могла б суттєво розширити власні цифрові архіви вже зараз, але не робить цього з міркувань охорони авторських прав.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі